DĚKUJEME!

www.youtube.com/watch?v=KOvULlwliEk

 

2020

 

Pojďte nám pomoci! Hledáme dočaskáře!
Chceš se postarat o pejska, kočičku nebo jiné zvířátko, dokud jim nenajdeme ten pravý domov?
Pak písni zprávu s infem o svých podmínkách a kontaktem
Okres Tábor, Čb, Jh

 
*************************************

 

URGENTNÍ

Kluk Marley potřebuje pomoc 
Tohle dvouleté dobrácké stvoření má fakt smůlu. Nejdříve se ho zbavil majitel, pak byl u nás v dočasné péči, odtud šel do rodiny, kde nezvládli jeho aktivní povahu. Opět k nám a pak do další rodiny. Tam si to pokazil tím, že šel po hospodářských zvířatech. Teď opět čeká. Už má v hlavě jen zmatek, ale jinak je to velký mazel. Miluje lidi, děti, fenky, (se psy je opatrný), kočky také v pohodě. 

Moc, moc prosíme o sdílení. Najde Marley místo pro svůj život?
Kontakt:  608 028 063

 

**************************

 

28.5.2020

Jsem ještě malá holka, teď mi byl rok. Dali mi jméno Lily. Jsem hodná, miluji lidi a psy a jsem německý ovčák. Zatím jsem se toho moc nenaučila, teda kromě velkého mazleníčka, to mě baví. Ale teď se můj pán musí přestěhovat. Nemá jinou možnost a pejsci tam nesmí. Nebylo to plánované, ale někdy to tak osud zamotá. Takže teď hledám nového pána. Ale taky s tím mazleníčkem, jo?
Kontakt:  608 028 063

 

24.5.2020

Kocour Tomáš hledá domov. 

Pacov
Kontakt a info: p. Simunková

 tel: 728 676 719

 

20.5.2020

A dnes už leží doma po operaci Bella.
Všechno proběhlo v skvěle.

Děkujeme Vám všem, kteří jste přispěli a stále přispíváte...tato podpora je fantastická.

Přejeme Vám a Vašim zvířecím miláčkům mnoho zdraví a 
děkujeme, že jste s námi!

A samozřejmě děkujeme odborníkům z Karakalu!

 

19.5.2020

Jeníček … no, víme, že umístit takovéhoto pejska je téměř nemožné, ale třeba se najde někdo, kdo prostě rozumí natolik zlomené psí duši, že se Jeníčka ujme a dá mu šanci.
Jeníček je v útulku delší dobu. Je to 6letý kříženeček, který přišel do útulku z velmi nevhodných podmínek a to je důvod, proč je Jeníček takový, jaký je. Když přišel do útulku, bál se tak, že nevylézal z boudy ani kotce. Toto se zlepšilo, boudu i kotec opouští, pobíhá si mezi kotci, zdraví kamarády, občas si přijde pro pamlsek, ale to je tak vše. Hladit se nenechá, nasadit obojek, natož vodítko je zcela nemožné. Z lidí má strach, utíká před nimi. Musí se na něj opravdu hodně hodně pomalinku, přiblížení k němu musí být po malých, klidných, nenápadných krůčkách. Jeníček by si zasloužil někoho s velkým srdcem, s velmi trpělivou povahou a samozřejmě nejlépe někoho, kdo má zkušenosti s takto bázlivým pejskem.
Pokud by se našel i někdo, kdo by mohl s jeho socializací pomoci, budeme rádi.

Kontakt:

Městský útulek Broumov

Jana Slováková, tel. 721 543 498

 

30.4.2020

Nenechme je zemřít za mřížemi!

cnn.iprima.cz/na-domov-cekaji-vice-nez-5-let-nekteri-se-nedockali-1393

 

24.4.2020

24. dubna je Světový den laboratorních zvířat. 

Vzpomeňme na zvířata, která narodila jen proto, aby se stala pokusným objektem v lidských rukou, svůj krátký život prožila v bolestech a mučení, které si my nedovedeme představit a následně byla usmrcena, to vše ve znamení pokroku a rozmaru.

Každoročně zemře 115 000 000 "laboratorních zvířat". To je stejné číslo jako počet obyvatel ČR vynásobený 10x nebo třetina USA.

Dnes existuje již mnoho alternativních metod testování a na trhu je k dispozici spousta přípravků, které nebyly testovány na zvířatech.

Volba je na každém z nás! Sledujte co a koho podporujete a buďte zodpovědnými spotřebiteli

 

23.4.2020

Moc hodná kozenka Růženka hledá domov. 

Je drobnější, teď momentálně na 4. laktaci. veliké vemínko, ale po zasušení se zmenší. Není ani na chov ani na maso. Pouze jako kámoška na zahradu.
Kontakt: 725 804 386

 

 

 

18.4.2020

VYŘEŠENO - FENKA ZACHRÁNĚNA

Zkopírováno:
12.4.2020 jsme obdrželi informaci a několik fotek o situaci života psa u domu ve Vlčkovicích u Kolince. Jde o asi 3 letou, hubenou fenku křížence brazilské fily. Žije v otřesných podmínkách v koutě zahrady v ohradě zhotovené z palet bez jakékoliv podestýlky, a boudy. Střechu tvoří roztrhané plachta, takže fenka je tam napospas slunci, dešti....Na zemi plné výkalů je jen roztrhaný molitan, nemá tam ani vodu.Fenka je přátelská k lidem a tiše a trpělivě tam snáší svůj osud, který ji její majitelka připravila. Fenka je evidentně bez jakékoliv veterinární pěče, neočkovaná, nečipovaná.
Dnes jsme se tam vypravili osobně, mluvili jsme s majitelkou a nabídli jsme jí, že se o fenku postaráme a zajistíme jí lepší domov. Odmítla.....zřejmě má pocit, že je vše v pořádku.
To, v jakých podmínkách pes žije uvidíte na fotkách, skutečnost je ještě umocněna zápachem....Bude podán podnět na KVS a na městský úřad odbor ŽP k prošetření celé záležitosti a budeme usilovat o odebrání zvířete.
Update: zjistili jsme jméno a adresu majitele: Krejčí David s manželkou, Vlčkovice 19

 

9.4.2020

SLEPIČKY HLEDAJÍ NOVÉ DOMOVY - JIHOČESKÝ KRAJ!
Od 9. 4. se budou vyprodávat "vynesené" slepice z velkochovu Mavela Dynín (35 Kč/slepička). Naše organizace se znovu pokusí pomoci co největšímu možnému množství těchto slepic, které v životě zažily pouze strach a bolest zavřené v klecích a nyní mají jít na jatka. Tyto slepice jsou však schopné Vám ještě dát spoustu vajíček.
Zájemci, jeďte si pro slepičky do Dynína. Kdo nemá možnost si pro slepice k Veselí na Lužnicí dojet v čase níže, prosím, pište na e-mail kockycb@seznam.cz telefonický kontakt, odkud jste a o jaké množství slepic máte zájem. Nejsme však schopni pobrat desítky slepic najednou a rozvážet je. Vše je na domluvě.
Kontakt na Mavelu Dynín - 387 986 824 a 602 306 051 (všední dny - 8:00 - 12:00, víkend - 7:00 - 9:00)

 

8.3.2020

Možná si pamatujete na fenku Izzy. Zachránili jsme ji před 5 lety doslova na poslední chvíli. Takto vypadala, když jsme ji v náručí přinesli k nám domu (foto č.1.)
Po měsíci péče z ní byla nádherná holka. Plná energie. Už jen vyhlížela svou novou rodinu. Tu našla. Dnes ale bohužel hledá rodinu novou. Je to 7 letá aktivní a zdravá holčička německého krátkosrstého ohaře. Přátelská k lidem, dětem i psům. Není vhodná pro myslivost. Zaslouží si lásku a gaučíkem rozhodně nepohrdne.
Kontakt: 608 028 063

 

20.2.2020

Ahoj, jsem šestiletá fenka Ebi. 

Už jako mrňousek jsem musela o dům dál, člověčí mládě mělo na mne alergii. Myslela jsem si , když si mne vzali jiní, že už s nimi zůstanu napořád . Vyrůstala jsem na zahrádce se svojí boudičkou, kde jsem poctivě hlídala své milované. Ale před rokem se něco zvrtlo. Musela jsem opustit tu nádhernou zahradu a svojí volnost a šla jsem do paneláku. No co vám budu vyprávět , stojí to za prd. Lásky mám dost , to je pravda, ale jsem nešťastná . Kdybyste mě někdo chtěl adoptovat, abych mohla mít svobodu, byla bych šťastná. No moc toho neumím,ale za kus žvance se dokážu přetrhnout. Jo a jsem děsně žárlivá, tak bych byla nejradši tvojí jedinou láskou do konce svého života. Za to ti slibuji svojí velkou psí lásku . 

Více info: 777 278 344

 

 

 

30.1.3020

Vám všem, kteří jste drželi palce zachráněné Toničce a všem užasným lidem, co přispěli a díky kterým mohla proběhnout první operace zadní nožky.... děkujeme. Dnes byla Tonča na kontrole a noha je téměř uzdravená a bude možno ji zatěžovat. Operace druhé nožky je naplánovaná na 3.3. 

Jelikož částka přesáhla odhadovanou částku, stále nám chybí asi 10 - 15 000 Kč na druhou operaci

Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc pro Tonču. Děkujeme ze srdce.
Transparentní účet 2800328417/2010

 

 

27.1.2020

Prosím!!! 

Dejte mi ještě šanci . Jsem Ali asi 7 letý kříženec bull. Moc jsem si ten život neužil, od mala jsem byl uvázaný na řetězu u boudy. Pak přišel můj páníček a vysvobodil mě a dal mi domov. Lidi, já jsem byl v sedmém nebi, teplo mi bylo, hlady jsem netrpěl, dostal jsem vychování a malou kámošku, tu mám tuze rád. Jen na ocásek jsem trochu háklivý. No a co se nestalo... do té naší smečky přibyl člověčí prcek. Za celý 3 roky jsem nic nevyvedl, až teď. Ani nevím, jak se to semlelo, ale to člověčí mládě na mne spadlo, já se tuze lekl a neštěstí bylo na světě. Ale já vážně nechtěl a teď mě můj páníček chce nechat uspat. Lidi, já mám takový strach! 

Dejte mi prosím ještě šanci 

Více info na tel.: 777 278 344

 

 

24.1.2020

Kdo jsme?

 Štěňata, co potřebují domov! Narodili jsme se 16.12.2019 své mamince (cane corso) a tatínkovi (kavkazský pastevecký pes x rhodenský ridgeback). Je nás celkem 9 kousků - 8 holčiček a 1 šmudla kluk, kterému dáváme pořádně zabrat tejně jako své úžasné mamince. Už koukáme a lezeme všude, kde se dá. Starají se o nás moc krásně. Ale jak nám budou 2 měsíce, musíme o dům dál. Budeme očkovaní a odčervení. Jsme plemena většího vzrůstu - těch 40+ kilíček... A kde se nácházíme? Ve Veselí nad Lužnicí.  PS: Teta, která za námi jezdí na čumendu, by si nás prý nechala všechny. Nedivíme se. Tak pac a pusu, vaše smečka.
Více informací na 725804386.

 

20.1.2020

KOČIČKY K ADOPCI

ELIÁŠ ,nalezen v listopadu na autobusové zastávce ze směru od Blaníku.

Zřejmě se ho někdo takhle zbavil.Vesnice je od zastávky vzdálená tři km a nikdo nikde.Jen pole a lesy.
Seděl tam a hrozně mňoukal.
V nejbližší době ho čeká kastrace.Je asi 6-8 měsíční kotě s polodlouhou srstí,která vyžaduje česání.Je hodně mazlivý.Vhodný do bytu,nebo domečku se zahradou.Hodí se i k větším dětem.Čistotný. Info na tel.č. 778 451 469

 

KOČÍSEK, hodně mrňavá kočička.Asi už nevyroste.Byla v motoru auta a řidič o ní nejevil zájem,nevím od koho přijela.Ale ani tam odkud byla o ní nebylo dobře postaráno.Měla škrkavky,blechy,průjem,svrab v uších a poraňené oko,které se pomalu hojí.Nyní už je zdravá a připravená vyrazit do nového domova.Je čistotná,hodně moc mazlivá a kontaktní.Zvyklá na malé psy a jiné kočky.Vhodná pro svou mírnou povahu a maličkost do bytu,nebo do domku s přístupem domu.778 451 469

 

VALKÝRA, Symetricky zbarvená kočičí holka,drobnější ale konstantní postavy-pravděpodobně kříženec britky,byla nalezená uprostřed lesa,kde mňoukala a bloudila.Byla na kost vyhublá,začervená a nemocná.Nyní je po kastraci,je asi rok stará.Velmi mazlivá,čistotná a přátelská.Vhodná do domku se zabezpečenou zahradou.Zvyklá na malé psy a ostatní kočky.Má trošku nosánek "nahoru"jako královna.Proto dostala jméno Valkýra.

778 451 469

 

 

CLEOFÁŠ, jsou mu asi 2 roky.Byl odstaven v prepravce na schodech veteriny.Je vykastrovaný,čistotný,velký mazel a submisivní povahy.Zvyklý na stejně velké psy a kočky.Vhodný pouze do bytu,nejlépe ke starším lidem bez dětí.Těch se bojí.

 

 

16.1.2020

URGENTNÍ !!!! 
Hledáme kojící kočičku, která by dokojila 5 nalezených desetidenních koťat nebo někoho, kdo by koťátka vypiplal z nejhoršího.  

Tel.: 777 27 83 44. Tábor a okolí.

Děkujeme.

 

13.1.2020

Zdravíme všechny naše příznivce :-)

My štěňátka krásně rosteme a dobře prospíváme., jen jsme se přestěhovala k naší lidské tetě i s maminkou. Naše maminka má zánět ve strucích, tak se to musí častěji mačkat a masírovat, což mi opravdu umíme a naše dočasná teta taky. 

Zároveň bychom vás chtěla moc poprosit o deky, prostěradla, pelíšky, prostě cokoliv. Nemusí být nové, my s nimi totiž rychle zatočíme jako tetina pračka, která prý už nestíhá...

Pac a pusu vaše smečka.

 

 

2.1.2020

Dnes nás ve svých 12 letech opustil zachráněný kluk Ori. Poslední tři roky svého života prožil to nejhezčí, lásce a se spoustou aktivit a zážitků, se psí partačkou a úžasnou rodinou, která mu dala úplně vše. 

Děkujeme. 

Měj se tam nahoře krásně lásko. A brzy se vrať!

 

 

1.1.2020

Čucháme začátek roku a taky samé dobré lidi. Obrovský dík patří všem, kteří jste nám pomáhali v minulém roce i těch předešlých, a prosíme o pomoc v tom letošním ....2020, abychom nemuseli koukat na svět přes tyhle mříže, uvázaní na řetězech, opuštění, v množírnách, týraní nebo nemocní. Ze srdce děkujeme a přejeme vám jen to dobré. 

Za ten zvířecí svět a za celý tým Za práva zvířat Káťa, Šárka a Jitka